Тубільцівські діти висадили свій перший ліс

Весна 2017 рік: усі лісгоспи Черкащини спрямовують зусилля на збереження та відновлення лісових масивів. «Майбутнє лісу у твоїх руках» - саме під таким гаслом вони працюватимуть цілий місяць - з 21 березня, Міжнародного дня лісів, до Дня довкілля в Україні, який, зазвичай, відзначають 15 квітня.

Лісівники Черкащини організовують чимало заходів у рамках акції та залучають до них учнівську та студентську молодь, представників громадських організацій, органів влади та місцевого самоврядування, засобів масової інформації і всіх тих, хто має бажання взяти участь у створенні лісів. >

У таку весняну пору СКП «Райліс» не дозволяє жителям Черкаського району розслаблятися, залучаючи якомога більше людей до відновлення та збереження лісових насаджень.

Активними учасниками акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» стали й тубільцівські школярі. Сімнадцятеро учнів 4-8 класів минулого тижня садили Сосни в Софіївці.

- Спочатку вони взяли участь у шкільному конкурсі малюнків «Збережемо ліс». Ті, хто виявилися найактивнішими і намалювали найбільш удалі ілюстрації на лісову тематику, отримали змогу поїхати до лісу й побути трохи в ролі лісників. Це вперше наші учні взялися за мечі й побачили, як насаджують лісові культури. Від зробленої роботи були в захваті, - розповідає заступник директора з виховної роботи Тубільцівської ЗОШ Людмила Яковенко.

Переможець шкільного конкурсу «Збережемо ліс» четвертокласник Максим Коваленко подарував лісівникам Черкаського району свою картину і у відповідь теж отримав подарунок - футбольний м'яч. До посадки сосен долучився і директор Тубільцівської ЗОШ Микола Майданік, а учениця шостого класу Вероніка Журавель із захопленням розповіла, чому разом з іншими учнями приєдналася до важливої ​​справи збереження лісових насаджень:

- Спочатку був шкільний конкурс, а тепер ми саджаємо сосни, як справжні лісники. Ми дізналися чимало нового про те, як проходить процес посадки, і виявилося, що це нелегка праця. Усім дуже сподобалося брати в руки маленькі тендітні сосонки і саджати їх у пробиту мечем землю . Ми зробили свій поки що маленький внесок до збагачення землі лісовою красою . Гадаю, що після зробленої в лісі роботи, тепер уже знаючи, як тяжко працюють лісники при посадці дерев, ніхто з нас не захоче винищувати лісові масиви.

Опісля на дітей чекала смачнюча лісова каша та подарунки за те, що потрудилися, - туристські килимки.

Перед тим, як приступити до роботи, працівники лісу провели учням інструктаж, розповівши в деталях, як правильно садити сосни. Школярі дізналися, що маленькі деревця саджають за допомогою спеціального ручного інструмента - Колесова меча. Лісівники показали, як правильно заганяти меч у землю та якими рухами робити ямки. 


- Рядки для посадки були заздалегідь підготовлені, розташовані на однаковій відстані один від одного. Сіянці треба брати обережно за верхівку і рівно опускати в ямку . Потім поряд знову робиться заглиблення мечем. Меч потрібно схиляти до себе і вперед, видавлюючи з ямки повітря, і притоптати, щоб надалі воно туди не потрапляло. Інакше рослина засохне. Хвоя маленької сосонки повинна бути прямо біля землі, а відстань між деревцями 50 сантиметрів, - демонструє щойно отримані знання шестикласниця Вероніка.

Загалом це лише маленька частка роботи, яку запланували провести цієї весни працівники СКП «Райліс». Директор підприємства Станіслав Швед каже:

- Плануємо створити нові площі лісових культур приблизно на 20 га. Окрім створення проводимо ще й доповнення посадок попередніх років , яке охопить територію 45 га. Саджаємо сосну звичайну. Намагаємося співпрацювати з навчальними закладами, зокрема зі школами. Плануємо залучати до посадки дерев учнів з усього району . Нині до співпраці активно долучилася Тубільцівська ЗОШ. Із завданням справжніх майстрів лісу дітлахи справилися на «ура», посмакували кашею, отримали подарунки і задоволені повернулися додому. Маємо надію, що після таких заходів і діти, й дорослі будуть ставитися до лісу більш бережно і захочуть примножувати насадження замість того, щоб їх нищити.