Черкащина за рівнем демократичного розвитку посіла 12 місце

Сьогодні в прес-центрі «Нової Доби» громадськості презентували результати вимірювання індексу демократичного розвитку області, який проводили протягом листопада 2016 - січня 2017 року за 10 показниками. В рейтингу оцінюваних областей Черкащина посіла 12 місце.

Дослідження проводилося у рамках проекту «Сприяння реформам та розвиток підзвітності в регіонах України», який реалізовано ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» у співпраці з Асоціацією регіональних аналітичних центрів (АРАЦ).

- Над методологією дослідження  працювали експерти Центру політико-правових реформ. Коли ми звернулися вперше сюди, то почули від Ігоря Коліушка: «як таке можна та досліджувати в регіонах, адже це загальнодержавні показники, а ви збираєтеся розбивати демократію по областях». Власне, після презентації результатів в прес-центрі Укрінформу, ми вже чули інше, - розповідає в.о. ГО «Академія стратегічних досліджень» Любов Ропало.

Дослідження виконувалося протягом листопада 2016 року – січня 2017 року в 24 областях України. Перелік чинників розвитку був згрупований у 10 блоків. Опитування проводилося шляхом анкетування респондентів різних сфер діяльності. У цілому по Україні членами АРАЦ було опитано 1050 респондентів. Тепер асоціація планує проводити його щорічно.

Черщина - це полігон обігрівання різних політметодологій.
- Суттєво на пониження загального показника рівня демократичного розвитку регіону вплинули майже останні щаблі в сфері безпеки , корупції, та реалізації захисту прав людини, зокрема стан правосуддя, - розповідає голова ГО «Академія стратегічних досліджень» Сергій Пасічник. - Натомість підняли рейтинг позиція громадської активності і самоорганізації громадян , а також децентралізація та діяльність органів місцевого самоврядування.

Проте не все так скептично, вважають експерти. Поліпшити ситуацію за рівнем розвитку демократії в області можливо, як на загальнонаціональному, так і на місцевому, звісно, ​​не в останню чергу це може відбуватися за умови послідовних месиджів з боку центральної влади. На місцевому рівні головними завданнями визнано розбудову регіонального соціального капіталу, орієнтованого на демократичний розвиток, підвищення якості інформаційного простору, активізацію використання інструментів е-демократії та ін.