Буде жити Україна, якщо ми гуляєм так!

Весілля на Запоріжжі

В рамках культурно-мистецької акції «Назустріч 100-річчю газети «Запорізька правда», присвяченого видатному ювілею нашої улюбленої найстарішої і єдиної україномовної у Запорізькій області газети регіонального рівня, редакція реалізує низку проектів, спрямованих на відродження та поширення національних і культурних традицій рідного краю.

Черговий проект «Весілля на Запоріжжі» відбувся у п'ятницю, 28 липня 2017 року, на території комплексу «Запорозька січ» за сприяння генерального директора Національного заповідника «Хортиця» Максима Остапенка. Щоб захід пройшов на високому рівні, а всі його учасники почувалися комфортно, добре попрацювала науковий співробітник заповідника з відділу науково-просвітницької роботи Олена Палійчук.

Символічно, що у козацькій церкві Покрова Пресвятої Богородиці отець Сергій , священник Української православної церкви Київського патріархату, поєднавши серця запорізької козачки Валерії та волинського парубка Валерія Юстинюків, фактично укріпив родинним узами нерозривний союз Сходу і Заходу України. І про це сповістив на увесь світ із січової дзвіниці Віктор Дзвонар Кривоносов, науковий співробітник відділу охорони пам’яток археології Національного заповідника «Хортця». До речі, він справжній майстер – так класно грає на дзвонах на Січі, за це за часів своєї нещодавньої служби в АТО отримав від побратимів однойменне псевдо. Молодятам за честь було після вінчання піднятися на січову дзвіницю і під проводом Віктора Кривоносова вдарити у дзвони.

Втім, не лише вінчання у церкві, а увесь весільний народний обряд, який провела керівник відомого далеко за межами України творчого фольклорного колективу «Оксамит», заслужений діяч культури України Лариса Купчинська, зібрав у історико-архітектурному комплексі на Хортиці справжній аншлаг.

У числі дорогих гостей були не тільки родичі і знайомі молодят з усіх куточків України, не тільки небайдужі до української культури і традицій запоріжці і туристи, але й найважливіші сьогодні для всіх громадян нашої країни люди – захисники України. Бійці 9-го полку оперативного призначення Національної гвардії України та 55-ої Запорізької артбригади стали безпосередніми учасниками видатної у житті молодят події.

- Нам радісно і дуже приємно, що ці мужні хлопці сьогодні мають час трохи розважитись. Ми щиро вдячні всім нашим захисникам за те, що маємо можливість святкувати своє весілля і певна, виховуватимемо своїх майбутніх діточок у вільній і незалежній Україні, - щиро подякувала хлопцям наречена.

Для молодих та для всіх гостей свята цього дня співав улюблений запоріжцями народний ансамбль Запорізької поліції «Пернач» під проводом художнього керівника Олександра Мацкевича. Його виступ став справжньою окрасою дійства, адже творчість аматорів високо підносить і поширює славу нашого краю далеко за межами України. Цікаво, що мати нареченої – пані Наталя є учасницею цього ансамблю. Тож вона, ставши до лав колективу, подарувала молодятам гумористичну пісню про подружнє життя.

А ще гостей весілля привітали учасники театру «Січові козаки» під проводом Юрія Капішинського. Вони надихнули глядачів захопливою виставою і можливістю проїхатися на козацьких конях, стрельнути з пістолів та й навіть з портативної козацької гармати. А на завершення посвятили у козаки найсміливіших гостей весілля і самого молодого.

За результатами заходу було знято телевізійний фільм «Весілля на Запоріжжі», який транслюватиметься у програмі «Мистецька толока» ТК «Запоріжжя», ведуча Любов Москальова. Про час трансляції ми обов’язково повідомимо своїх читачів. Тож слідкуйте за нашою інформацією.

Редакція газети «Запорізька правда» за допомогу в організації свята щиро дякує нашим друзям – єпископу Запорізькому і мелітопольському Фотію(УПЦ КП), генеральному директору НЗ «Хортиця» Максиму Остапенку, начальнику ГУ НП України в Запорізькій області , полковнику поліції Олегу Золотноші, командиру 9-го полку оперативного призначення Національної гвардії України, полковнику Олександру Хоменку, заступнику командира 55-ої Запорізької артбригади, підполковнику Ігорю Неминському. А також керівникам ансамблів «Оксамит» Ларисі Купчинській і «Пернач» Олесандру Мацкевичу, театру «Січові козаки» Юрію Капішинському, а також дзвонарю Віктору Кривоносову.